Intercom

29. 6. 2022

čas čítania: 10 min.

Dobrá komunikácia je dnes pri jazdách na motocykli už úplne bežnou záležitosťou a výrobcovia sa častokrát predbiehajú v tom, kto ponúkne vychytanejší, prepracovanejší a dokonalejší typ. Bežným štandardom je, že vďaka dobrej komunikácii, môžete na motocykli telefonovať, komunikovať so spolujazdcom, používať navigáciu, počúvať hudbu/rádio. V skratke - Intercom na motocykli slúži na komunikáciu so spolucestujúcimi, alebo na prepojenie s telefónom.

Intercom sa inštaluje do prilby určenej na motocykel a komunikuje pomocou Bluetooth. Väčšinou býva nastavený tak, že prioritou je telefonovanie, následne komunikácia so spolujazdcami a potom ďalšie funkcie, akými sú hlasová navigácia, rádio, prehrávač hudby, alebo prepojenie s kamerou.

Pokiaľ cestujete iba vo dvojici a potrebujete komunikovať so spolujazdcom, vystačíte si s cenovo dostupným intercomom pre dvoch.

 

Dôležité fakty pri kúpe

Dosah zariadenia – na komunikáciu s posádkou iného motocykla (až 1,5 km).

Počet interkomov – počet interkomov, ktoré môžete vzájomne prepojiť (až 15 ks).

Kapacita batérie – interkomy môžu mať maximálnu dĺžku hovoru až 20 hodín.

Dĺžka nabíjania –  obvykle sa pohybuje okolo 3 hodín.

Ovládanie – umiestnenie ovládacích tlačidiel alebo ovládanie hlasom.

Kompatibilita – odporúčame zariadenie, ktoré je kompatibilné aj s inými výrobcami.

Inštalácia – praktická je inštalácia pomocou suchého zipsu alebo prostredníctvom nacvaknutia.

Odolnosť – modely odolné proti vode sú v dnešnej dobe už samozrejmosťou.

 

Prečo spárovať telefón s Intercomom?

Jazdíte na motocykli bez Intercomu? Poznáte ten pocit, keď počujete zvoniaci telefón? Zrazu musíte nájsť vhodné miesto, zastaviť, zložiť rukavice, prilbu, zavolať a s trochou šťastia sa následne spojíte s dotyčným, ktorý hovor pravdepodobne za tú dobu ukončil. No a vás potom čaká celé kolo odznova - nasadiť prilbu, rukavice, nasadnúť na motocykel a vrátiť sa na cestu. Teraz si prestavte, že máte takýchto hovorov viac a stále dookola absolvujete rovnaký proces. Buď telefón vypnete, ale čo keď niekto potrebuje naozaj niečo dôležité? Ďalšou voľbou je zaobstarať si Intercom. Jednoducho prijmete alebo odmietnete prichádzajúci hovor v rukaviciach, stlačením jediného tlačidla na prilbe. Neskutočná vychytávka!

 

Ako funguje Intecom?

Intercom na motocykel sa montuje na prilbu a skladá sa z hlavnej jednotky, ktorá je prepojená kabelážou s audio systémom, teda slúchadlami a mikrofónom. Intercom do prilby je tvorený predovšetkým hlavnou jednotkou, ktorá obsahuje všetku elektroniku, nabíjacie batérie, anténu, ovládacie prvky a pripojovacie zásuvky. Na moto prilbu je pripevnený pomocou zacvakávacieho mechanizmu. Základňa – druhá časť mechanizmu – sa nalepí na bok prilby. Slúchadlá do prilby na motocykel sú spojené s hlavnou jednotkou pomocou kabeláže. Do prilby sa montujú najčastejšie pod polstrovanie. Intercomy na motocykel sa vyrábajú s jedným alebo dvoma slúchadlami. Snímanie zvuku pre Intercom na motocykel zabezpečuje mikrofón. Vyskytuje sa v dvoch základných tvaroch. Mikrofón do prilby s odklápacím priezorom, alebo do otvorenej prilby je pripevnený na pevné ramienko. Oproti tomu mikrofón do integrálnej prilby sa prichytí suchým zipsom na vnútornú časť ochrany brady.

 

Aký interkom do prilby?

Typov interkomov je niekoľko. Medzi najčastejšie typy patrí rozdelenie na drôtové alebo bezdrôtové. Obidva typy majú svoje výhody aj nevýhody. U drôtového vás nemusí trápiť vypadávajúce spojenie, u bezdrôtového vás pre zmenu nelimitujú všadeprítomné káble.

V našej ponuke máte na výber handsfree, interkom sadu pre 2 prilby, alebo pre skupinou viacerých osôb. Stačí si len vybrať…

Sdílejte

Odeslat článek emailem
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. V poriadku